Makaleler » Fotoğraf Makineleri » SONY A1

SONY A1

Sony, çığır acıcı özelliklere sahip yeni amiral gemisi kamerası Alpha A1 modelini duyurarak kamera pazarında dikkatleri üzerine çekti. Sony Alpha A1 yeni 50 megapiksel Exmor RS yığma yapılı CMOS sensör ve son teknoloji Bionz XR işlemci sayesinde saniyede 30 kare çekim hızı sunuyor. Bunun yanı sıra 8K 30P ve 4K 120P çekim kalitesiyle piyasaya damga vuruyor. Kaliteli özelliklerinden dolayı fiyatının yüksek olmasına rağmen piyasadaki birçok cihazı geride bırakacak gibi duruyor.

Sony Alpha A1 kameranın son derece hızlı olması en temel özellikleri arasında yer alıyor. Sony A1 elektronik deklanşörü kullanarak hem otomatik netleme hem de pozlama etkinken 30 fps’ye kadar 50 megapiksel görüntüler çekebiliyor. Dahası, 9,44 milyon nokta çözünürlüğe ve 0,90X görüş alanına sahip “dünyanın ilk” 240 Hz OLED elektronik vizörü (EVF) sayesinde bu görüntülerin karartmasız bir görünüm elde edilebiliyor. Bu, A7S III’te bulunan EVF’ye benziyor, ancak A1’in EVF’si iki kat yenileme hızı ve daha geniş bir görüş alanı ile farkını ortaya koyuyor. A1 aynı zamanda ISO 50-102.400’e genişletilebilen standart bir ISO 100-32.000 ISO duyarlılık aralığıyla düşük ışıkta dahi üst düzey performans sunuyor. Ayrıca iyileştirilmiş renk üretimi ve 15 durağa kadar sahip olduğu dinamik aralık sayesinde canlı ve kaliteli görüntüler için ideal bir makine olarak karşımıza çıkıyor.

üm bu özellikleri içerisinde barındıran Sony A1’in toplamda 737 gramlık bir ağırlıkla ideal sayılabilecek bir seviyede olduğu söylenebilir. Üstelik Sony aşırı ısınma olmadan 30 dakikaya kadar kesintisiz olarak 8K / 30p veya 4K / 60p video kaydedebileceğinizi vaat ediyor. Sony A1 bu özelliğiyle de piyasadaki en iyi cihazlardan bir adım öne çıkıyor. Sony A1 çift SD UHS II ve çift CFexpress kart yuvası içeriyor. Böylece çalışmalarınızı anlık olarak yedekleme fırsatınız bulunuyor. Sony A1 tam bir HDMI bağlantı noktası, mikrofon ve kulaklık bağlantı noktaları, 10 Gbps USB 3.2, dijital sesli isteğe bağlı çoklu arabirim yuvası ve evet, bir gigabit ethernet bağlantı noktası içeriyor. Pil ömrüne gelince,Sony, bir şarjla 530 kare çekim vadediyor.

Sony’e göre kamera, sektördeki en hızlı WİFİ hizmetini sunuyor. Profesyonel fotoğrafçılar veya video çekenler, bu özelliği, bir HDR monitör ve 5G verici olarak ikiye katlanacak olan yeni 2.500 dolarlık Xperia Pro akıllı telefonla birlikte kullanabilecekler.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır