Sony A1 Aynasız Fotoğraf Makinesi. İkinci El

Ürün Kodu: #00025035

Marka: Sony


Liste Fiyatı
Tek Çekim Fiyatı
3 Taksitli Fiyatı
İndirimli Havale Fiyatı
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0(212) 514 29 24

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Ücretsiz Kargo

İLGİLİ ÜRÜNLER

ÖZELLİKLER

Exmor RS CMOS görüntü sensörü

50,1 megapiksel Exmor RS™ görüntü sensörü

α1’de Full Frame yığma yapılı, arkadan aydınlatmalı, 50,1 etkili megapiksel ve entegre bellekli CMOS Exmor RS™ sensör bulunur. Bu sensör, olağanüstü görüntü kalitesi sağlamanın yanı sıra α1’in, hızlı, hassas aşama algılamalı AF ve α serisinde ilk defa Full Frame 8,6K yüksek hızda örneklemeyle birinci sınıf 8K videolar sunup saniyede 30 kareye kadar kesintisiz çekim yapmasını sağlar. Yeni bir görüntü üretimi çağında eşi benzeri görülmemiş performans.

BIONZ XR görüntü işleme motoru

Gelişmiş BIONZ XR motor, hızı 8 kata kadar yükseltir

α1’de, görüntü yakalamadan tüm sinyal işleme aşamalarına kadar oldukça gelişmiş işleme performansı sunan, gözden geçirilmiş bir sistem mimarisi bulunur. Olağanüstü görüntü kalitesi için görüntü işleme gücü büyük ölçüde artırılırken, işleme gecikmesi en aza indirilir. Gerçek zamanlı işleme yükünden bağımsız olarak hızlı, stressiz kontrol tepkisinin korunması için kullanıcı arayüzü, ağ ve dosya yönetimi işlemesi dağıtılır.

Bisiklet yarışçısının 30 kesintisiz çekim görüntüsü

30 fps’e varan kesintisiz çekim

50,1 megapiksel görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması ve geniş tampon belleği, tam AF ve AE takibi performansı korunurken, elektronik deklanşörle saniyede 30 kareye kadar yaklaşık 165 adet Full Frame JPEG görüntü veya 155 adet Full Frame sıkıştırılmış RAW görüntü çekilmesini mümkün kılar. Bu özellik, spor müsabakaları ve diğer hareketli nesneler için zamanlamanın kritik olduğu durumlarda büyük bir öz güven sağlayabilir.

Karartmalı ve karartmasız görüntü dizileri

Kararmasız çekim

α1 vizörü pozlama yapıldığında kararmaz, böylece kesintisiz çekim sırasında dahi akıcı, sorunsuz kadrajlama ve takibe olanak sağlayan, kesintisiz bir görüntü elde edersiniz. Yeni görüntü sensörünün yüksek okuma hızı, kesintisiz seri çekimler yaparken, canlı önizlemeli EVF ekranın saniyede 240 defa yenilenmesini sağlayarak genellikle EVF ile izleme yaparken yaşanan, dikkat dağıtan gecikmenin üstesinden gelir.  (A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

İki geyik dövüşüyor

Sessiz, titreşimsiz elektronik deklanşör

Elektronik deklanşör, sessiz bir ortamda spor veya etkinlik çekimi yapılırken rahatsız edebilecek mekanik gürültü olmadan, sessizce çalışır. Ayrıca elektronik deklanşör titreşimsizdir ve titreşimden kaynaklanan bulanıklık olasılığını en aza indirerek üstün görüntü kalitesine daha fazla katkı sağlar. Öte yandan hareketli parçası olmadığı için, elektronik deklanşör herhangi bir mekanik muadilinden daha dayanıklıdır.

Titremeli ve titremesiz resimler

Elektronik deklanşörle titremeyi önleyen çekim

Yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması, ilk defa elektronik deklanşörle Titremeyi Önleyici Çekim sağlanmasını mümkün kılmıştır. Bu özellik sayesinde; floresan, LED veya diğer titremeye elverişli yapay ışık tipleri altında, titreme sorunları olmadan, karartmasız çekim, saniyede 120’ye varan AF/AE takibi hesaplaması, 30 fps’e varan kesintisiz çekim, sessiz çekim ve elektronik deklanşörün diğer avantajları elde edilebilir.  Titreme önleme [1] AÇIK [2] KAPALI

Gün batımında bir bisikletli

Elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu + yüksek hızlı mekanik senkronizasyon

Bir α fotoğraf makinesinde ilk kez, yığma yapılı CMOS sensörün yüksek okuma hızı sayesinde, elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu yapılabiliyor. 1/200 sn’ye kadar tüm elektronik deklanşör avantajları kullanılabilir. Daha da fazla hıza ihtiyacınız varsa yeni mekanik deklanşör sistemi, 1/400 sn’ye kadar (1/500 sn APS-C) flaş senkronizasyonu sağlar ve dinamik hareketlerin çekilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olanakların kapısını açar.

Hafif kontrast gösteren dağlar

Yüksek çözünürlük ve 15 duraklı dinamik aralıklı hassasiyet

α1, 50,1 etkili megapiksel görüntü sensörüyle olağanüstü çözünürlük sunmak için yüksek verimli, gürültü engelleme özellikli işleme kullanır. Çözünürlük, düşük gürültülü yüksek hassasiyetin yanı sıra gölgelerden vurgulara uzanan akıcı, doğal tonlamalar için düşük hassasiyetlerde yaklaşık 15 duraklı dinamik aralık ile tamamlanır.

Düşük ışıkta gece şehir manzarası

Geniş hassasiyet aralığı

Bu sensörün yüksek piksel sayısıyla dahi, arkadan aydınlatmalı yapısı, çip üzerindeki boşluksuz lensler, AR kaplamalı sızdırmaz cam ve diğer orijinal görüntüleme teknolojileri, yeni BIONZ XR görüntü işleme motoruyla birlikte çalışarak geniş bir hassasiyet aralığının tamamında yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sunar: ISO100~32000 standart, ISO50~102400 olarak genişletilebilir.

Farklı renk profilleriyle bir mankenin iki görüntüsü

Fotoğraf makinesi içinde atmosfer yaratmak için Yaratıcı Görünümü kullanın

Yeni Yaratıcı Görünüm seçenekleri, doğrudan fotoğraf makinesinin içinde fotoğraflar ve videolar için ilginç atmosferler oluşturulmasını kolaylaştırır. Renk, renk derinliği, parlaklık, kontrast, netlik ve diğer unsurların farklı kombinasyonlarıyla 10 Yaratıcı Görünüm ön ayar olarak sağlanmıştır. Ön ayarlar oldukları şekilde kullanılabilir veya kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Özelleştirilmiş Yaratıcı Görünümler, daha sonra çağırmak ve kullanmak üzere Özel Görünümler olarak kaydedilebilir.

5 eksenli görüntü sabitlemenin resimli gösterimi

5,5 kademeli deklanşör hızı avantajı için 5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme

Yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve cayro sensörler ile optimum hale getirilmiş görüntü sabitleme algoritmaları, 5,5 kademeye kadar deklanşör hızı avantajı sağlar ve fotoğraf makinesinin 50,1 megapiksel sensöründen alınan yüksek çözünürlüklü görüntülerin kalitesini en üst düzeye çıkarır. α1’de, elde video çekimi için olağanüstü sabitleme sunan bir Aktif Mod da bulunur.  [1] Sapma [2] Eğim [3] Dönme

Yüzünde AF karesi görünen uçan bir kuş

Kuşlar için yeni Gerçek Zamanlı Eye AF modu

α1, insanlar ve hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF’nin yanı sıra kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF sağlamak için yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi kullanır. Takip edilecek kuşu seçin; fotoğraf makinesi, kuş ister hareketsiz ister uçuyor olsun bu kuşun gözlerini otomatik olarak algılar ve netler. Optimum hale getirilmiş algoritmalar, tünemiş bir kuş aniden uçsa veya kadrajlama aniden değişse dahi, takibin devam ettirilmesini sağlar.

Başında AF karesi görünen bir kayak yarışçısı

Kararlı Gerçek Zamanlı Takip

α1’de, deklanşör düğmesine yarım basıldığı sürece doğru netlemeyi otomatik olarak koruyan AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip özelliği bulunur. Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması renk, desen (parlaklık) ve nesne mesafesi (derinlik) verilerini kullanarak yüksek hızda gerçek zamanlı olarak konumsal bilgileri işler. α1’in Gerçek Zamanlı Takibi daha önce hiç olmadığı kadar hızlı, doğru ve kararlıdır.

AF sensör bölgeleri neredeyse görüntünün tamamını kapsar

759 noktalı tam alanlı aşama algılamalı AF

Yüksek yoğunluklu netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemindeki 759 aşama algılama noktası, görüntü alanının yaklaşık %92’sini kapsar ve aksi takdirde netlemenin zor olabileceği sahnelerde doğruluk ve hatasız netleme sağlar. 759 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemi, 425 noktalı bir kontrast AF sistemiyle birlikte çalışarak her ortamda hassas AF işlevi sağlar.

Yosun üzerinde yapraklar

8K 30p videolarla etkileyici gerçekçilik

α serisinde ilk defa α1, olağanüstü çözünürlük ve gerçekçilik için 8,6K yüksek hızda örneklemeyle 8K 30p XAVC HS kayıt sunar. α1’in üstün AF, tonlama ve renk üretimi performansıyla bir araya gelen 8K çözünürlük, dünyaya hayat verir. 8K kayıt, esnek 4K düzenlemesine de oldukça uygundur. 8K ile aynı anda HD çözünürlüklü, düşük bit hızlı proxy dosyalar kaydedilebilir.

Geleneksel Japon dansçı

Saniyede 120 kareye kadar 4K video kaydı

α1, saniyede 120 kareye kadar fotoğraf makinesi içinde 4K kayıt sunar. 4K çözünürlükte, son derece akıcı 5x (maks.) ağır çekim görüntüler yeni ifade özellikleri sağlar. Bu özellik, 10 bit 4:2:2 kaydı desteklemesinin yanı sıra verimli Uzun GOP kareler arası sıkıştırma veya yüksek kaliteli Intra (All-I) kare içi sıkıştırma ile kullanılabilir.

Farklı prodüksiyon sürelerini gösteren uzun ve kısa oklarla iki manzara görüntüsü

Yüksek çözünürlüklü 4K için gruplanma olmadan tam piksel okuması

Full Frame ve Super 35 formatları, 4K video kaydı için seçilebilir. Super 35 modundaki, piksel gruplanmasına gerek duymayan tam piksel okuması (yaklaşık APS-C 16:9), 4K videolar için gereken veri miktarının yaklaşık 2,3 katının sıkıştırılmasını sağlar ve minimum hare ve çentikle yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı 4K kalitesi sunar. 4K XAVC HS, XAVC S ve XAVC S-I kayıtta 600 Mb/sn’ye varan bit hızları kullanılabilir.  (A) 2,3 kat bilgi

Düşük kontrastlı ve yüksek kontrastlı olarak ikiye bölünmüş manzara görüntüsü

S-Log3 ve 10 bit HLG ekstra derinlik sunar

S-Log3 gama eğrisi, 15+ duraklı dinamik aralık elde edilmesini sağlar; S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları ise α1 kayıtlarının VENICE dijital sinema kamerası, PXW-FX9 ve diğer profesyonel video kameralarla yapılan kayıtlarla eşleştirilmesini kolaylaştırır. Renk tonlamasına gerek kalmadan, HDR (HLG) uyumlu bir TV’de doğrudan oynatmaya imkan tanıyan HLG (Hibrit Log Gama) görüntü profili de sağlanmıştır.

α1’e takılmış harici monitör

16 bit RAW çıkışı

α1, maksimum post prodüksiyon esnekliği için HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW çıkış sağlar. Full Frame 4332 x 2448 16 bit görüntü çıkışı, kare hızı ve renk alanı seçenekleriyle 4096 x 2048 DCI-4K’yı kolayca kapsar. Dahili kart ortamına XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K kayıt yapılırken HDMI üzerinden RAW çıkış yapılabilir. Proxy kayıt da mevcuttur.

Dahili yapının resimli gösterimi

Daha uzun kayıt için etkili ısı dağıtma

Yeni geliştirilmiş ısı dağıtmalı yapı, görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru sıcaklıklarını normal çalışma aralığı içinde tutar ve kompakt gövde boyutlarından ödün vermeden aşırı ısınmayı önler. Bu da 30 dakikanın üzerinde 8K/30p veya 4K/60p’de kesintisiz 10 bit 4:2:0 video kaydını mümkün kılar.

Makyaj yapan bir manken

O istediğiniz ifadeli sinema görünümü için S-Cinetone

α1’de, FX9 ve FX6’nın oldukça beğenilen renk ve cilt tonlarını üreten renk matrisi S-Cinetone bulunur. VENICE gibi Sinema Grubu kameraların geliştirilme sürecinde elde edilen teknolojiye dayanan S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ile yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar. S-Cinetone, daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca cevap verir.

Atlayan kayakçı

Elektronik deklanşörle yatay kaydırmalı çekimler

Elektronik deklanşörün düşük deklanşör hızlarında kullanılması, ekran tepkisini azaltarak hızlı nesnelerin takip edilmesini zorlaştırabilir. 1/60’ın altında deklanşör hızlarında çekim yaparken, ekran tepkisini iyileştirmek ve nesnenin ekran gecikmesi olmadan takip edilmesini kolaylaştırmak amacıyla, uygun bir kare hızında karartma kareleri eklemek için [Low Frame Rate Limit] (Düşük Kare Hızı Sınırı) ayarını açın.

Beyaz merkez kareyle golfçü görüntüsü

Full Frame ve APS-C arasında sorunsuz geçiş yapın

M ve S boyutlu görüntüler, Full Frame ve APS-C modlarında aynı piksel sayısına sahiptir, dolayısıyla örneğin aynı sahneyi çekerken Full Frame [M:M21] ve APS-C [M:M21] arasında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz. 759 aşama algılama noktasının tam dizisi APS-C modunun yanı sıra Full Frame modunda da kullanılabildiği için, aynı akıcı AF performansını elde edersiniz.  [1] Full Frame [2] APS-C

Kurulum

Bağımsız fotoğraf ve video ayarları

Fotoğraf makinesinin çekim ayarlarının bir alt grubu, artık seçilen çekim moduna göre değişiyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekiminde farklı diyafram açıklığı, deklanşör hızı ve farklı ayarlar kullanmak istediğinizde avantajlı olabilir. Kullanılabilecek ayarlar şunlardır: Diyafram Açıklığı, Deklanşör Hızı, Pozlama Telafisi, ISO Hassasiyeti, Ölçme Modu, Beyaz Dengesi ve Görüntü Profili.

Fotoğraf makinesi vizörü

Sınıfının en geniş görüşünü sunan yüksek çözünürlüklü vizör

Yüksek çözünürlüklü OLED ekran ve incelikli optikler sunan 9,44 milyon noktalı (yaklaşık) elektronik vizör, sınıfının en yüksek çözünürlüğünü sağlar. Ayrıca köşeden köşeye net, düşük bozulmalı görüntü için 0,90x vizör büyütmesi, 41°’lik çapraz FOV ve 25 mm yüksek bakış noktası sunar. Bu gelişmiş vizör, son derece akıcı görüntüleme için UXGA FOV ile 240 fps’e varan yenileme hızı da sunar.

α1 ile akıllı telefon kullanımı

Dahili Wi-Fi, 2x2 MIMO’yu destekler

Dahili kablosuz LAN, 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında iletişime olanak tanır ve 5 GHz bandı sektör lideri hız için 2x2 MIMO desteği sunar (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Çift anten, fotoğraf makinesinin dayanıklı magnezyum alaşım kasasıyla dahi güvenilir iletişim sağlar. 5 GHz iletişim, güvenilir hızla teslim yapması gereken haber ve spor fotoğrafçıları için önemli bir avantaj olabilir.

Fotoğraf makinesinin, SuperSpeed USB konnektörünü gösteren soldan görünümü

Hızlı USB Type-C ve 1000BASE-T ağ bağlantıları

Hızlı SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2) veri aktarımını destekleyen bir USB Type-C® konnektör sağlanmıştır. Böylece büyük görüntü dosyalarının kolayca taşınması için, yüksek hızlı PC Remote (bağlı) veri aktarımı kullanılabilir. α1’de, uzaktan çekim gibi yüksek hızlı, istikrarlı veri aktarımları için dahili bir 1000BASE-T LAN konnektörü de bulunur. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı) desteklenir ve daha yüksek veri güvenliği için SSL veya TLS şifreleme sağlanır.

Kayıpsız sıkıştırma ve “Hafif” JPEG

Sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış RAW’ın yanı sıra α1, minimum kalite düşüşüyle verimli, kayıpsız sıkıştırma içerir. “Standart” ayarına göre daha küçük dosyalar çıkaran ve hıza ihtiyaç duyan haber ve spor fotoğrafçılarının daha hızlı teslim yapmasını sağlayan yeni bir “Hafif” JPEG boyutu ayarı da bulunur.

Dağ ve ağaçlar

HEIF: Mükemmel görüntü kalitesiyle yüksek sıkıştırma

α1, çok yönlü RAW ve JPEG formatlarının yanı sıra ince, doğal tonlamaların gerektiği yerlerde, gökyüzünün ve portre nesnelerinin daha gerçekçi üretimini sağlayan, akıcı 10 bit tonlamalar için HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) formatını da içerir. HEIF formatının kullandığı gelişmiş sıkıştırma teknolojisi, yaklaşık iki kat sıkıştırmayla en iyi JPEG’lerle aynı düzeyde görüntü kalitesini de korur.

Menü ekranına dokunan parmak

Kapsamlı dokunmatik işlemler

Gözden geçirilmiş menü yapısıyla kolayca gezinmek mümkündür, dokunmatik menü çalışması ise daha hızlı, daha sezgisel kontrol sunar. Tüm ana menüler ve işlev menüleri dokunmatiktir. Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Takip ile daha da sezgisel kontrol sağlanmıştır. Dokunmatik Takip etkin olduğunda, sadece monitörde bir nesneye dokunarak bu nesne için fotoğraflarda ve videolarda Gerçek Zamanlı Takip başlatabilirsiniz.

İki SD kartlı fotoğraf makinesinin arkadan görünümü

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

α1’de, UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartların yanı sıra daha yüksek toplam kapasite ve daha yüksek okuma/yazma hızları için CFexpress Type A kartları da destekleyen iki ortam yuvası vardır. CFexpress Type A kartlar, yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekiminin yanı sıra yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızında video kaydı için de idealdir. Kaydedilen fotoğraflar ve videolar, geniş çeşitlilikte uygulamaya ve ihtiyaca uyum sağlamak için birçok şekilde bellek ortamına kaydedilebilir.

 
Havale / EFT (%1.22) :76,059.61 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,249.75 TL76,999.00 TL
Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,996.64 TL79,986.56 TL
Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,996.64 TL79,986.56 TL
Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,996.64 TL79,986.56 TL
Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,996.64 TL79,986.56 TL
Taksit tutarıToplam
Peşin-76,999.00 TL
238,499.50 TL76,999.00 TL
325,666.33 TL76,999.00 TL
419,996.64 TL79,986.56 TL

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır