İkinci El

Tüm ikinci el ürünlerimiz T.S.E onaylı teknik servisimiz tarafından 12 ay garanti altındadır.

İkinci el ürün alırken dikkat etmeniz gereken noktalar :

  1. Gövdenin Kozmetiği : Fotoğrafçılar buna kozmetik diyor,siz görünüş gibi algılayabilirsiniz.Yani hem içinde hem dışında çizik,kırık,bir vurma,çarpma yani darbe var mı diye bakıyoruz.Bazı kullanıcılar bu konuda çok titizken bazı kullanıcılar makinesini hor kullanabiliyor, bu da alım satımda önemli bir kriter.
  2. Tuşların hassasiyeti : Tuşlara basın ve ne kadar yumuşak veya sert olduklarına bakın,bazı tuşlar yerinden çıkacak gibi olabiliyor.
  3. Perde sayısı : Shutter da denir, 10 binin altındaki makineler sıfır gözüyle bakabilirsiniz,başlangıç seviye makineler 50 bin ileri seviye makineler  150 bine kadar genellikle garantilidir.
  4. Netlik noktaları: Hepsi ayrı ayrı mümkünse kontrol edilmeli,çalışmayan nokta olmamalı,otomatik netlendiğinde seçili noktanın ışığı yanmalı.
  5. Lens kozmetiği : Lens alacaksanız aynı şey bunun içinde geçerli,lenste kir,çizik,vuruk var mı, filtre girişinde sorun oluşturabilecek yamukluklar mevcut mu, halkaları gevşemiş mi, bu tür detaylara dikkat etmek gerekiyor.
  6. Lens temizliği: Lensin temiz olduğunu anlamak için şu yöntem sıkça uygulanır.F/22 gibi kısık bir değere alırsınız ve beyaz bir duvar çekilir,lenste toz,toprak,kıl,yün ne varsa fotoğrafı bilgisayara attığınızda görürsünüz.
  7. Otomatik netleme : Makineye lensi takın ve en uzak yere netleyin,sonra  en yakın yere netleyin ve bunu  hızlıca tekrarlayın,makinenin ve lensin AF performansını aşağı yukarı biliyorsanız bu size fikir verecektir.
  8. Ölü piksel: LCD’lerde bazen ölü piksel olabiliyor,markalar da 5 taneye kadar olan sorunlarda bunu sorun olarak görmüyor,elektronik olarak oluşabilecek sorun olduğunu belirtiyorlar,yine de bazen 20 ve fazla ölü piksel olabilir,bu insanın canını çok sıkar dolayısıyla bunu da kontrol etmekte fayda var.

Teknik Servisimiz ile ilgili detaylı bilgiye "Teknik Servis" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız detaylı videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz.

yukarı

Alışveriş Sepetim